نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران 

رئیس نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از آغاز ثبت‌نام دانشجویان، طلاب و اعضای هیئت علمی دانشگاه برای دریافت یارانه اعتباری خرید کتاب (بن کتاب) در این نمایشگاه خبر داد و گفت: در این نمایشگاه، یارانه اعتباری خرید کتاب دانشجویان و طلاب و اعضای هیئت علمی افزایش یافته است.

یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب تا سقف ۲۰۰ هزار تومان است که از این مقدار سهم مشارکت دانشجویان و طلاب ۱۲۰ هزار تومان است و ۸۰ هزار تومان را نیز معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک صادرات ایران تامین خواهند کرد همچنین یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی از ۲۵۰ هزار تومان به ۴۰۰هزار تومان رسیده است.

دانشجویان، طلاب و اعضای هیات علمی می‌توانند برای چگونگی از شرایط و نحوه ثبت‌نام به سایت ketab.ir  مراجعه کنند.

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از یکم  تا ششم بهمن‌ماه در  tehranbookfair.ir برگزار خواهد شد.

(99/10/17)

رونمایی از سامانه جامع طرح های تحقیقاتی و پایان نامه های علوم پزشکی کشور

به گزارش رییس محترم مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت،  "سامانه جامع طرح های تحقیقاتی  و پایان نامه های علوم پزشکی کشور" از زیر مجموعه های سامانه نوپا به آدرس https://rpis.research.ac.ir راه اندازی شده است.

(99/10/08)

 

تبریک ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به مناسبت هفته کتاب، کتاب خوانی و روز کتابدار

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دکتر دانائی رئیس دانشگاه به مناسبت هفته کتاب، کتاب خوانی و کتابدار را به فعالان این عرصه به ویژه کارکنان حوزه کتابخانه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تبریک و تهنیت گفت.

متن پیام تبریک دکتر دانائی به شرح زیر است: 

بسم الله الرحمن الرحیم 

مطالعه، انسان را از هویت خود با خبر می‌کند و راه درست زیستن را به او می‌آموزد. کتاب همواره در تمامی دوره‌ها و زمان‌ها کمک حال بشر بوده است تا آدمی با اندیشه‌های سالم در مسیر درست زندگی گام بردارد.

بدون شک مطالعه و کتاب خوانی با بهره گیری از منابع مفید و کاربردی علاوه بر افزایش سطح آگاهی و بینش خواننده کتاب، موجب افزایش سطح سواد جامعه و زمینه ساز رشد و پیشرفت کشور است.

اینجانب هفته کتاب و کتابخوانی و روز کتابدار را به تمام اساتید، دانشجویان، دانش‌پژوهان و کارکنان دانشگاه و روز کتابدار را خدمت کتابداران گرانقدر و زحمتکش دانشگاه و جامعه دانشگاهی تبریک عرض نموده سلامت و سعادت همه آنها را از خداوند متعال خواستارم.

دکتر نوید دانائی

رئیس دانشگاه

 

(99/08/24)

 

تبریک ریاست کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به مناسبت هفته کتاب، کتاب خوانی و روز کتابدار

بسمه تعالی

با حمد و سپاس خداوند متعال، هفته کتاب، کتابخوانی و روز کتابدار را به همه همکاران و عزیزان کتابدار دانشگاه  تبریک عرض می کنم. گر چه ما در دورانی زندگی می کنیم که بواسطه پاندمی بیماری کووید 19، همنشینی و دیدار عزیزترین بستگان همچون والدین و فرزندان مان مشکل وحتی در مواردی غیر ممکن شده است، ولیکن همه گیری این بیماری نتوانسته ما را از همنشینی با کتاب محروم نماید. چه بسا انس  والفت ما با کتاب، این یار قدیمی و همیشگیمان  در این دوران بیشتر  هم شده است.

بدینوسیله ضمن تشکر و  قدردانی از زحمات و تلاش های شما عزیزان کتابدار، امیدوارم با راهکار ها و پیشنهادات سازنده و راهگشای شما، امکان ترویج بیشتر فرهنگ کتابخوانی و تسهیل دسترسی به کتب و متون علمی برا ی عموم  خصوصا دانشجویان عزیز فراهم گردد.

دکتر سعید ولیزاده

رییس کتابخانه مرکزی دانشگاه

(99/08/24)

 
 

خرید غیر حضوری کتاب با تخفیف ۲۵ درصد به مناسبت هفته کتاب

به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، طبق هماهنگی کتابخانه مرکزی با انتشارات اندیشه رفیع و انتشارات جامعه نگر که کتاب های حوزه علوم پزشکی را منتشر می کنند، اساتید محترم و دانشجویان عزیز می توانند با تخفیف ویژه ۲۵ درصد، کتابهای مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

خرید کتاب از ناشر اندیشه رفیع از طریق آدرس اینترنتی http://www.andishe-rafi.com/store امکان پذیر خواهد بود.

 خرید کتاب از ناشر جامعه نگر نیز از طریق کانال تلگرام و ارسال تصویر کارت ملی و کارت دانشجویی به شماره ۰۹۱۹۲۱۴۳۵۱۸ امکان پذیر می باشد.

ضمنا، کتابنامه کتاب های فارسی و لاتین انتشارات جامعه نگر را می توانید از پایین صفحه دانلود نمایید.

(99/08/21)

 
تمدید کتب در تابستان
 
با توجه به تعطیلات تابستان و همین طور رفاه حال اعضای کتابخانه مقرر گردید کتابهای مورد نیاز کاربران تا مهرماه 1398 تمدید گردد،بر این اساس کاربران می توانند جهت تمدید به کتابخانه مراجعه یا از طریق تمدیدآنلاین کتابهای خود را تمدید نمایند.
 
 
برگزاری اولین جلسه ی کتابداران در سال 1398
 
 روز یکشنبه مورخ 1398/04/09اولین جلسه کتابداران کتابخانه های دانشگاه در سالن سمینار کتابخانه مرکزی با حضور کتابداران دانشگاه برگزار،دراین جلسه در خصوص پایش برنامه عملیاتی و نحوه تکمیل چک لیست ارزیابی و آماده سازی مستندات مربوطه بحث و گفتگو شد.
 
 
 
برگزاری دومین نمایشگاه کتابهای وجین شده کتابخانه مرکزی
 
به اطلاع می رساند که اساتید ،دانشجویان و همکاران محترم طبق زمانبندی جدول ذیل جهت بازدید به طبقه پائین کتابخانه مرکزی مراجعه فرمایند.

دومین نمایشگاه وجین، جهت اهدا کتب وجینی کتابخانه مرکزی به صورت رایگان طبق برنامه زمانبندی زیر برگزار می­گردد­:

 

نام مرکز/اعضا

ازتاریخ

تا تاریخ

ساعت باز دید

کتابخانه های دانشگاه

1398/2/16

1398/2/23

12-14

اساتید واعضای  محترم هیئت علمی

1398/2/23

1398/2/31

12-14

دانشجویان

1398/3/1

1398/3/21

12-14

پرسنل

1398/3/18

1398/3/30

12-14

 

*مکان برگزاری : طبقه پایین کتابخانه مرکزی

 

سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تاریخ 4 لغایت 14 اردیبهشت 1398 ( 24آوریل لغایت 4 می 2019) در محل مصلی امام خمینی تهران برگزارخواهد شد.

لازم به ذکر است جهت خرید بن کارت، ویژه دانشجویان و اساتید از روز سه شنبه 20 فروردین تا پایان روز شنبه 24 فروردین 1398 به سامانه ثبت نام بن کتاب مراجعه نمایید

لینک  نمایشگاه کتاب

 

 

برگزاری سیزدهمین نمایشگاه کتاب تخصصی علوم پایه وبالینی پزشکی

سیزدهمین نمایشگاه و فروشگاه کتب علوم پزشکی از تاریخ 21 مهرماه سال جاری لغایت 25 مهرماه در محل مجتمع آموزشی دانشگاه واقع در کیلومتر 5 جاده دامغان، جنب سالن آمفی تئاتر برگزار شد 

 

 

کتابدار فقط نگهبان کتاب های کتابخانه نیست، بلکه می تواند برای مخاطبان خود، خوراک اطلاعاتی تهیه کند

24 آبان؛ روز کتاب و کتاب خوانی

کتاب وسیله ای است که دانش بشری به مدد آن از تباه شدن مصون می ماند و به آیندگان منتقل می شود. کتاب محصول تجربه‏ های بشری و خلاقیت‏های ذهنی و آموخته‏ های دراز مدت انسان است. سهم کتاب در انتقال دانش‏ها، گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی است.

نقش کتاب در انتقال علوم

کتاب، محصول تجربه های بشری و خلاقیت های ذهنی و آموخته های دراز مدت انسان است. سهم کتاب در انتقال دانش ها گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی است. کتاب وسیله ای است که دانش بشری به مدد آن از تباه شدن مصون می ماند و به آیندگان منتقل می شود. پدید آوردن آثار علمی و فرهنگ مکتوب از توصیه های مهم اولیای دین است و به گسترش دانش کمک می کند و به عنوان یک میراث فرهنگی برای نسل های آینده ماندگار می شود.

به همین مناسبت مراسم گرامیداشت روز کتابدار در هفته­ی کتاب در روز یکشنبه مورخ 27/8/1397 درسالن اجتماعات دانشکده پرستاری در مجتمع آموزشی دانشگاه با حضور معاونت محترم تحقیقات و فناوری، مدیر محترم اطلاع رسانی دانشگاه، ریاست محترم دانشکده پزشکی و توانبخشی، همچنین رئیس محترم کتابخانه مرکزی و نیز کتابداران محترم دانشگاه برگزار ش

در این جلسه پس از تلاوت قرآن  مجید جناب آقای دکتر ولی زاده به  عملکردهای  مهم  کتابخانه مرکزی در چند سال اخیر  اشاره نمودند و از عملکرد کتابداران دانشگاه تشکر و قدردانی نمودند . سپس جناب آقای دکتر کوخایی، از فعالیت کتابخانه ها ابراز رضایت نموده ، این روز را به کتابداران تبریک گفتند .

. جناب آقای دکتر پهلوان و سرکار خانم دکتر هدایتی نیز با بیان سخنانی، این روز را گرامی داشته و از کتابداران قدردانی نمودند .

 در پایان مراسم، لوح تقدیری از جانب معاونت محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه به همراه شاخه گل به کتابداران اهدا شد . همچنین از سرکارخانم دکتر مومنی به جهت کسب رتبه­ی نخست کتابدار پژوهشی ، تشکر و قدردانی ویژه به عمل آمد .

 

   مراسم جشن پایان سال ،تکریم وتجلیل از کارمندان دانشکده پرستاری ومامائی  روز شنبه 25 اسفند 97 در سالن اجتماعات  دانشکده برگزار گردید.

این مراسم با حضور سرکار خانم دکتر همامی ریاست دانشکده و جناب آقای دکترمحمدرضاعسگری معاونت محترم پژوهشی وجناب آقای دکتر بابامحمدی معاونت محترم آموزشی دانشکده و پرسنل محترم دانشکده برگزارشد.

در پایان این مراسم از کارمندان تقدیر و بصورت  ویژه از کتابدار و خدمات کتابخانه  قدردانی شد.

فایل ها